11 III, 15-19: Istota i misja kobiety we współczesnym świecie

Prelekcje wygłoszą dla nas dr Marta Cywińska – „Rola kobiety w rodzinie i społeczeństwie” oraz dr Stanisław Krajski – „Ubiór a kultura osobista kobiety”.

 

Z okazji wyjątkowego święta, jakim jest Dzień Kobiet, pragniemy zaprosić wszystkie piękne i wdzięczne kobiety oraz dżentelmenów na specjalną konferencję pt. „ISTOTA I MISJA KOBIETY WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE”, która odbędzie się 11 marca o godzinie 15:00 w Auli II, w Szkole Głównej Handlowej, przy Alei Niepodległości 128 (Budynek C).

Dzisiejszy świat pełen jest rozbieżności, a współczesność prowokuje w nas konflikt, który utrudnia zidentyfikowanie siebie i swojego „ja”. Postęp, nowoczesność i ujednolicenie społeczeństw sprawia, że wartości, którymi żyli nasi przodkowie, odchodzą do lamusa, a niekiedy spotykają się z zupełnym niezrozumieniem czy krytyką. Problem tkwi we wywnioskowaniu tego, iż pewne cechy stylu życia wypracowanego przez wieki są uniwersalne i na nich zasadzał się ład i harmonia. Pragniemy w debacie publicznej odwoływać się do tych najpiękniejszych wartości, a skupiając się tego dnia na kobietach, posiadających zresztą szczególny szacunek w Polsce w porównaniu z resztą krajów Europy, chcielibyśmy podjąć dyskusję na temat tego, jaką rolę pełnią współcześnie kobiety oraz porozmawiać o zapomnianych dziś zasadach savoir-vivre dotyczących ubioru.

Prelekcje wygłoszą dla nas dr Marta Cywińska – „Rola kobiety w rodzinie i społeczeństwie” oraz dr Stanisław Krajski – „Ubiór a kultura osobista kobiety”.

Szczególnie zachęcamy do przybycia panie, bowiem czekają na nie przygotowane piękne niespodzianki.

 

Szczegóły na: https://www.facebook.com/events/383568292021205/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *